Profilaktyka oraz leczenie chorób żeńskiego układu rozrodczego. Podstawą wizyty jest wywiad lekarski dotyczący aktualnych objawów, a także schorzeń pojawiających się w przeszłości u samej pacjentki, jak i też w jej najbliższej rodzinie.
Profilaktyka, diagnostyka oraz leczenie cukrzycy i jej powikłań, ale także zaburzenia gospodarki węglowodanowej. Nadmierna senność, wzmożone pragnienie czy napady głodu i utrata masy ciała również mogą wskazywać na problemy, które warto omówić z diabetologiem.
Neurolog zajmuje się schorzeniami, których podstawą są procesy uszkadzające układ nerwowy. Leczenie schorzeń ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Na podstawie zastosowanej metody diagnostycznej stawia rozpoznanie i decyduje o formie leczenia.
Endokrynolog to lekarz specjalista, który zajmuje się gruczołami wydzielania wewnętrznego – zarówno chorobami spowodowanymi zaburzeniami w funkcjonowaniu tych gruczołów, jak i produkowanymi przez nie hormonami.
Systematyczna kontrola zdrowia zatrudnionych pozwala na ocenę stanu ich zdrowia, a także wykrycie szkodliwych czynników, które wynikają z warunków pracy. Lekarz przekazuje badanym wskazówki dotyczące utrzymania zdrowia i unikania chorób.
Ortopeda zajmuje się schorzeniami i chorobami układu mięśniowo-stawowo-kostnego, należy udać się do lekarza w przypadku zwichnięcia, złamania, bólu kręgosłupa, wad postawy; jak również w ramach leczenia chorób nowotworowych kości, choroby Dupuytrena, Scheuermanna i innych.
Szybka diagnoza i skuteczne leczenie różnorodnych schorzeń skórnych, takich jak trądzik, łuszczyca czy egzema. Specjalista może również doradzić w odpowiedniej pielęgnacji skóry oraz zapobiegać ewentualnym powikłaniom.
Radiolog to lekarz specjalizujący się w obrazowaniu medycznym i diagnozowaniu chorób przy użyciu różnych technik obrazowych. Specjalista ten jest w stanie zdiagnozować schorzenia układu kostno-stawowego, takie jak złamania, zwichnięcia czy choroby zwyrodnieniowe.